علیرضا اساره یکشنبه 12 تیر 1390 03:06 ب.ظ نظرات ()

شرکت ای‌ام‌دی (Advanced Micro Devices ) اعلام کرد نسل آتی پردازنده‌های سرورها Opteron را که بر پایه معماری جدید Bulldozer ساخته شده است سال آینده روانه بازار می‌کند.

فیل هوگس (Phil Hughes) سخنگوی شرکت ای‌ام‌دی (AMD) گفت: نخستین پردازنده از سری محصولات Bulldozer که قرار است سال آینده وارد بازار شود Interlagos نام دارد و با ۱۶ هسته پردازشگر روانه بازار می‌شود.

این پردازنده پرقدرت برای سرورهای متوسط و پیشرفته ساخته شده و قرار است جایگزین مدل کنونی خود موسوم به Opteron 6100 شود. پردازنده Opteron 6100 که هم‌اکنون در بازار موجود است با نام Magny-Cours نیز شناخته می‌شود و ۱۲ هسته پردازشگر را در خود جای داده است.

هوگس گفت: از تابستان سال آینده تولید پردازنده‌های Interlagos آغاز می‌شود و قرار است که ضمیمه تراشه‌های Opteron 6100 شوند. تراشه‌های Interlagos شامل ورودی سوکتی نیز می‌شوند و به همین دلیل قابلیت سازگاری با مدل قدیمی‌تر Magny-Cours را دارند که از طریق آن می‌توانند سرویس‌های سریع‌تری ارایه دهند.

شرکت ای‌دی‌ام همچنین اعلام کرده است که از سال آینده سری دیگری از سری پردازنده‌های Bulldozer را با نام Valencia وارد بازار می‌کند که تا ۸ هسته پردازشگر را شامل می‌شود و و قرار است جایگزین پردازده‌های ۶ هسته‌ای Opteron 4100 شود. هوگس اعلام کرد که در زمان ورود این محصولات، توضیحات بیشتری را در مورد آن‌ها اعلام می‌کند.